Články

sep 29, 2013

Armatúry Wouter Witzel

Publikované: armaturysk

 

    Stručný prehľad histórie firmy:
 
 
 
 
1966: Založenie firmy Wouter Witzel na výrobu priemyselných armatúr v Losser, Holandsko.
1978: Wouter Witzel EuroValve dodáva prvé ASME lll klapky pre jadrové elektrárne.
1981: Výroba toroidne profilovaných kotúčov klapky.
1987: Založenie dcérskych spoločnosti vo Veľkej Británii a v Nemecku.
1989: Získanie certifikátu ISO 9001 – systém riadenia kvality.  
1990: Rozdelenie výroby v Losser  na výrobné jednotky: Unit 1 (sériová výroba) a Unit 2 (projektová základňa).
1991: Výroba  klapiek menovitého priemeru DN 2000.
2000: Certifikácia v súlade so smernicou pre tlakové zariadenia.
2002: Uvedenie do prevádzky výrobnú jednotku Unit 3.
2003: Výroba novej produktovej rady Dynaxe vysokoparametrické klapky.
2008: Postavený nový výrobný závod s rozlohou 3 500 m2.


Firma Wouter Witzel EuroValve je skúseným výrobcom kvalitných centrických klapiek s vulkanizovanou manžetou a dvojexcentrických klapiek a pohonov už od roku 1966 a ich produkty spĺňajú najvyššie požiadavky na kvalitu a vyznačujú sa extrémnou životnosťou. Ponúkame technické riešenia a služby firmy Wouter Witzel EuroValve.

Wouter Witzel centrické klapky sa vyrábajú s vulkanizovanou manžetou od menovitého priemeru DN 50 až DN 2200 a s rôznymi pripojeniami pre príruby. V ponuke je široký výber materiálov telesa a kotúča a rôzne materiály tesniacich manžiet ako sú EPDM, Perbunan (NBR), Viton (FPM / FKM) a Silikón pre rôzne priemyselné aplikácie a média. Charakteristickou črtou Wouter Witzel klapiek je centrický robustný dizajn,  vulkanizovaná manžeta a  detailné opracovanie jednotlivých dielov pomocou moderných a sofistikovaných CNC strojov. Presné uloženie hriadeľa v klzných ložiskách s PTFE opláštením umožňuje nízke trenie hriadeľa (nízky krútiaci moment). Tieto všetky kvalitatívne znaky zabezpečujú vysokú bezúdržbovú spoľahlivosť a extrémnu životnosť klapiek. Pri skúškach, ktoré boli vykonané v nemeckej spoločnosti bola absolútna tesnosť klapiek rovnaká aj po 500.000 cyklov otvoriť / zatvoriť.
 
V prevádzkových podmienkach, v ktorých majú média vysoké tlaky a teploty alebo sa nachádzajú kvapaliny s agresívnymi chemikáliami, nie je možné použiť centrické klapky s mäkkým tesnením. Pre tieto náročné priemyselné aplikácie Vám ponúkame kvalitné a odolné vysokoparametrické Wouter Witzel klapky rady DYNAXE a ECONAXE štandardne od menovitého priemeru DN 50 až DN 900 a menovitého tlaku až PN 40, ktoré majú dvojitú excentrickú konštrukciu a sú k dispozícii v rôznych materiálových vyhotoveniach telesa, kotúča a tesnenia.
 
Ďalšou dôležitou súčasťou klapiek sú pohony. Okrem ručného ovládania pomocou páky alebo samosvornej ručnej prevodovky ponúkame  široký výber automatických elektrických alebo pneumatických pohonov a ich príslušenstva ako sú napríklad koncové spínače a pozicionéry pre reguláciu média. V oblasti procesnej automatizácie výroby je veľmi dôležité, aby bol vybraný správny typ pohonu.  Je to prirodzené, pretože kombinácia automatických pohonov a Wouter Witzel klapiek do značnej miery určuje spoľahlivú funkčnosť  klapky. Wouter Witzel EuroValve má mnohoročné konkrétne skúsenosti  s montážou, nastavením a testovaním pohonov.
 
Na základe Vašich technických požiadaviek a prevádzkových parametrov ako sú prevádzkové médium, tlak, teplota a ďalšie špecifické podmienky prevádzky  Vám poradíme, aký typ klapky by ste potrebovali  a odporučíme Vám vhodný typ pohonu. Navrhneme Vám optimálne technické riešenie, ktoré je spoľahlivé, kvalitné a ekonomicky priaznivé. 
 
mar 2, 2019
Publikované: armaturysk
Prinášame technické riešenia pre parné systémy firmy Spirax Sarco.
feb 28, 2018
Publikované: armaturysk


Firma VALVESEAL výrobca a dodávateľ priemyselných armatúr. Vďaka dobrej spolupráci s touto firmou dokážeme pružne reagovať na požiadavky zákazníka. Významné skladové zásoby armatúr zabezpečujú flexibilné dodávky a operatívne riešenia núdzového a havarijného stavu na prevádzke.
nov 15, 2017
Publikované: armaturysk
ArmaisoVyrábame snímateľné izolačné púzdra z technických tkanín pre zariadenia, armatúry, čerpadlá a potrubia pre maximálnu teplotu 280 °C. Špeciálne izolačné materiály pre maximálnu teplotu 1100 °C. Ochranné návleky pre zváracie automaty. Priemyselné textílie pre rôzne priemyselné využitie napr. clony, zásteny, ochranné plachty
Naše video nájdete na tejto adrese:
https://youtu.be/24TMpz2zxmU